Czy warto kupować mieszkania z rynku wtórnego?

Wiele osób w Polsce kupuje obecnie mieszkania. Okazuje się, że jest to doskonały moment, ponieważ gospodarka nieco się uspokoiła i można z powodzeniem poczynić takie inwestycje. Wystarczy jedynie posiadać odpowiednią ilość środków, lub zdecydować się na odpowiedni kredyt hipoteczny. Banki coraz chętniej udzielają takich zobowiązań swoim klientom, ponieważ same radzą sobie również nienajgorzej.

Bardzo popularne od kilku lat są przede wszystkim mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego. Wielu osobom zależy na zakupie nieruchomości całkiem nowej, w stanie deweloperskim i są one w stanie zapłacić nawet nieco więcej za takie rozwiązanie. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy taka inwestycja faktycznie się opłaca. Na rynku można znaleźć bowiem całkiem sporo ofert sprzedaży mieszkań z rynku wtórnego.

Obawy

Większość osób obawia się, że takie mieszkania są stare i zaniedbane oraz wymagają sporego nakładu finansowego. Faktycznie, większość z nich wymaga przede wszystkim remontu. Takie prace remontowe mogą okazać się dość kosztowne, wszystko zależy bowiem od stanu mieszkania. Jeżeli nie ma konieczności wymiany okien, czy instalacji w mieszkaniu, remont wcale nie musi być drogi. Koniecznie należy więc zapoznać się dokładnie ze stanem mieszkania. Najlepiej zabrać ze sobą zaprzyjaźnionego fachowca, który oceni stan nieruchomości i dokona ewentualnej wyceny remontu. Być może właściciel mieszkania zgodzi się na opuszczenie nieco swojej ceny, z uwagi na konieczność doprowadzenia mieszkania do odpowiedniego stanu.

Sporo szczęścia

Można też znaleźć dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą bawić się w prace remontowe. Niekiedy właściciele decydują się na sprzedaż swoich całkiem nowych mieszkań. Zdarza się, że nieruchomość jest nowa lub świeżo po remoncie i decydują się oni na kupno domu lub większego mieszkania. Wówczas można liczyć na piękne i świeże mieszkanie, często razem z meblami, które można zakupić za niewielkie pieniądze. Najważniejsze, aby zgadzał się gust poprzednich i nowych właścicieli nieruchomości.

Nowe mieszkania w stanie deweloperskim znajdziesz m.in. tutaj.

Podobne wpisy:

Opublikowano w Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>