Jakie są opłaty za prowadzenie rachunku maklerskiego?

Jakie są opłaty za prowadzenie rachunku maklerskiego? Day-trading – czym w zasadzie jest? To strategia inwestowania krótkoterminowego polegająca na otwierania i zamykania pozycji w tym samym dniu w celu osiągnięcia zysków wynikających ze zmian kursów notowań tego instrumentu w trakcie dnia.

Obecnie, w sytuacji wysokiej konkurencyjności na rynku warto pamiętać, że zdecydowana większość domów maklerskich albo w ogóle nie przewiduje opłat za samo prowadzenie rachunku, albo są one bardzo niskie.

Dom maklerski

W tym miejscu warto dodać, że wynoszą one maksymalnie 60 zł za cały rok. Dodatkowo, jeśli klient wykonuje transakcje przynajmniej raz w roku lub ma rachunek ROR w danym banku, zazwyczaj jest zwolniony z ponoszenia dodatkowych opłat. Warto na pewno zwrócić uwagę na opłaty za narzędzia, programy, informacje oraz dostęp do najnowocześniejszych pakietów danych w czasie rzeczywistym. W tym miejscu warto nadmienić, iż ceny takich dodatkowych usług różnią się od siebie w znaczący sposób, ale najczęściej ich koszt wynosi ok. 100 zł.

Okres próbny

Zdecydowana większość z nich możliwa jest do przetestowania podczas okresów próbnych i dopiero potem możemy zadecydować, czy taka pomoc jest dla nas niezbędna. Są to jednak narzędzia dla bardziej doświadczonych, często operujących dużymi kwotami, inwestorów. Niemniej warto o tym pamiętać, ponieważ takie rozwiązanie daje multum możliwości. Trzeba wziąć także pod uwagę to, jak często dom maklerski udostępnia swoim klientom analizy rynku, raporty i rekomendacje przygotowane przez analityków danego biura. Pamiętając o podobnych kwestiach możliwe jest, by nawiązać współpracę z najlepszym domem maklerskim. Decyzja nie może zostać podjęta pod wpływem chwili. Zaleca się, by dokładnie przemyśleć sprawę i nie działać pod wpływem chwili. W końcu skutki mogą być dla nas wyjątkowo nieprzyjemne wobec czego warto jest o tym pamiętać. Mając na uwadze ten fakt będziemy mogli wpłynąć na podjęcie decyzji najlepszej ze wszystkich. Zdecydowanie warto jest o tym nie zapominać.

Podobne wpisy:

Opublikowano w Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>