Naturalne paliwo do biokominka

 Naturalne paliwo do biokominka

W obecnych czasach branża budowlana rozwija się coraz prężniej. Deweloperzy stawiają przestronne osiedla, zyskując klientów jeszcze przed ukończeniem inwestycji. Kupując własne mieszkanie pragniemy urządzić je nowocześnie, tak aby pasowało do naszej rodziny, a zarazem było funkcjonalne i zachwycało odwiedzających nas gości.

Aby tego dokonać musimy na pewno wyposażyć własną przestrzeń mieszkalną w kominek, jednak nie taki tradycyjny, a spalający biopaliwo. Jest to rewelacyjna alternatywa dla zwykłego pieca, opalanego drewnem, gdyż nie potrzebujemy mieć zgody zarządcy budynku na jego ustawienie, a wieczorami da taki sam nastrój i cudowną atmosferę.

Jakie paliwo do biokominka?

Jeśli już zakupimy nasz wymarzony kominek, a także znajdziemy dla niego najlepsze miejsce, to musimy zakupić paliwo do biokominka. Ma ono postać bezbarwnego płynu, którego skład oparty jest zazwyczaj na jednym rodzaju alkoholu. Dzięki właściwemu doborowi, efektem jego spalania jest po prostu para wodna i dwutlenek węgla. Warto zwrócić uwagę, że wytwarzany jest on w ilościach zbliżonych do tych, jakie wydziela dorosły człowiek, dlatego nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi, zwierząt ani roślin. Co więcej, powstająca podczas procesu spalania para wodna, ma działanie nawilżające, a więc przestaniemy się borykać z suchym powietrzem, a także nawilżaczami. Biokominki nie produkują również dymu, ani żadnych innych efektów ubocznych, dlatego polecane są wszystkim, bez wyjątków.

Paliwo kominkowe

Podczas użytkowania ekologicznych kominków, często zastanawiamy się na jako długo wystarczy nam zakupiony zapas paliwa. Jest to zależne przede wszystkim od kilku czynników, a mianowicie rodzaju używanego palnika, a także od stopnia otwarcia dopływu paliwa do paleniska. Najczęściej jednak jeden litr biopaliwa pozwala na swobodne użytkowania kominka od 3 do 6 godzin, oczywiście w zależności od indywidualnego ustawienia płomienia. Na każdym opakowaniu możemy sprawdzić moc biopaliwa, którą określa producent, a tym samym zdecydować czy chcemy korzystać jedynie z funkcji estetycznej, czy może również wykorzystać go jako źródło ciepła.

Biopaliwo znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych: http://kratki.com/sklep/pl/produkt/840/plyn-do-biokominkow

Podobne wpisy:

Opublikowano w Biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>