Poszukiwanie idealnego mieszkania

Poszukiwanie idealnego mieszkaniaWybór lokali mieszkaniowych na rynku wtórnym oraz pierwotnym jest dzisiaj tak szeroki, że każdy nabywca jest w stanie dopasować coś idealnego do swoich potrzeb. Rynek wtórny charakteryzuje się:

  • niższymi cenami za metr kwadratowy

  • dostępnością niemalże od ręki

  • możliwością skuteczniejszego negocjowania warunków

  • wykończeniem i aranżacją przez poprzednich właścicieli

  • zróżnicowanym stanem technicznym lokalu oraz części wspólnych nieruchomości.

Najważniejsze z tych punktów dla wielu osób jest oczywiście negocjowanie i tak bardzo korzystnych warunków cenowych.

Nowe lokale na rynku pierwotnym

W porównaniu z nowymi lokalami rynku pierwotnego, oddawanymi do użytku np. przez deweloperów, te mieszkania używane pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o ich wykończenie lub stan techniczny, ale za to kupić można je niekiedy nawet trzy- lub czterokrotnie taniej. Dlatego nie maleje zainteresowanie takimi mieszkaniami, zwłaszcza wśród rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na kredyt hipoteczny, a bez bankowego wsparcia stać je tylko i wyłącznie na mieszkania używane.

Koszty z przejęciem lokalu

Oczywiście koszty związane z przejęciem lokalu z rynku wtórnego nie kończą się tylko i wyłącznie na podpisaniu aktu notarialnego i umowy kupna/sprzedaży lokalu mieszkaniowego. Równie ważne, jeśli nie ważniejsze, będą prace remontowe, jakie nowi właściciele zdecydują się przeprowadzić na własny koszt. Naturalnie możliwe jest wprowadzenie się dokładnie do takiego stanu, w jakim zakupiono mieszkanie i życie w pomieszczeniach urządzonych przez poprzedników. Praktycznie każdy nowy właściciel chce jednak czuć, że mieszkanie lub dom jest jego własne, rodzinne, urządzone przez domowników.

To musi wywoływać dodatkowe koszty i zmusza do generalnego remontu, łącznie ze zrywaniem tynków ze ścian, a niekiedy nawet wymianą posadzki czy paneli podłogowych na nowe. Koszty takiego remontu, w zależności od metrażu nieruchomości, mogą wynieść nawet do stu tysięcy złotych. Przy odpowiednim planowaniu i kosztorysowaniu możliwe jest jednak zmniejszenie wydatków na remont do kilkudziesięciu tysięcy i skuteczne odmienienie całego używanego mieszkania niedużym nakładem pracy.

Oferty mieszkań z rynku pierwotnego znajdziesz m.in. na stronie https://vantage-sa.pl/

Podobne wpisy:

Opublikowano w Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>