Tradycyjny marketing przez pocztę

Tradycyjny marketing przez pocztęW dzisiejszych czasach często wykorzystywane technologie internetowe pozwalają nam naprawdę skutecznie radzić sobie z obniżaniem kosztów pozyskiwania nowych klientów. Wiele firm dzisiaj przyjęło, że wysłanie e-maila jest o wiele tańsze, niż wysłanie listu pocztą. Właśnie dlatego warto jest pamiętać o tym, że obecnie jesteśmy w stanie dokładnie zbadać ten pozorny spór.

Co wybrać?

Otóż, co lepiej jest wybrać? Na to pytanie oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wiele osób pomyśli, że oczywiście e-mail jest tańszy i bardziej skuteczny. Jednak dzisiaj dowiadujemy się z niektórych badań, że wcale tak nie musi być. Jeśli prowadzenie firmy ma być naprawdę efektywne, to trzeba uczciwie, otwarcie podejść do tego tematu. Okazuje się, że często tradycyjny mailing jest skuteczniejszy w pozyskiwaniu klientów, niż wysłanie newslettera przez e-mail. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że popularne emaile reklamowe są często ignorowane przez wielu ludzi.

Spam

Bardzo często grupową trafiają one do śmietnika i już nikt nigdy ich nie otwiera. Właśnie dlatego często warto jest się zastanowić nad tym, gdzie znajdziemy najbardziej wartościowe rozwiązania, jeśli chodzi o tradycyjny mailing. Jeśli masz przeprowadzone badania, które mówią, że twoja grupa docelowa bardziej reaguje na bezpośredni, tradycyjny mailing, to warto jest skorzystać z takiej oferty. Również często w przypadku marketingu prowadzonego do grup biznesowych, b2b często wykorzystuje właśnie tradycyjny mailing aby reklamować swoje usługi oraz produkty. Bardzo łatwo jest go dzisiaj przygotować – obecnie na polskim rynku działają takie przedsiębiorstwa, które mogą nam zaoferować fantastyczne ceny tego typu usług. Właśnie dlatego warto jest skorzystać z tych niesamowicie profesjonalnych rozwiązań, by móc docierać do nowych klientów jeszcze szybciej i jeszcze sprawniej, niż dotychczas. Warto jest oczywiście wszystko dokładnie badać – na pewno w bardziej tradycyjnych grupach odbiorców, tradycyjny mailing okaże wyższą skuteczność, niż wysłanie nawet kilku wiadomości elektronicznych!

Podobne wpisy:

Opublikowano w Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>